MİLDAR Atış Kontrol Radarı
Taarruz helikopterleri için atış kontrol yeteneği ve seyrüsefer desteği sağlayan MİLDAR Atış Kontrol Radarı milimetre dalga frekansında çalışan bir radar sistemdir. MİLDAR, düşük algılanma olasılığı (LPI) özelliğiyle birlikte yüksek radar performansı sunabilmektedir. MİLDAR, bütün hava şartlarında çoklu yer ve hava hedefine yönelik otomatik tarama, tespit etme, yerini bulma ve sınıflandırma yapabilmektedir. Küçük hacim, düşük ağırlık ve düşük güç tüketimine sahip olan MİLDAR, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterinde bulunan T129 ATAK Helikopteri üzerinde çalışacaktır. MİLDAR, T129 üzerinde yer alan RF güdümlü füzeler için silah angajmanı da yapabilecektir.

Hedef Tespit Takip

MİLDAR, hızlı bir şekilde hareketli hedefleri tespit etmekte ve takibine başlamaktadır. Pilota 360 derece durum farkındalığı yaratarak olası hedefleri radar ekranı üzerinde sunabilmekte, aynı anda birden fazla hedefe angajman imkanı vererek helikopterin saldırı ve beka yeteneklerini arttırmaktadır.


Arazi Profili Oluşturma

Pilotlar, düşük görüş ve alçak irtifa şartlarındaki uçuşlarda uçuş emniyetinin sağlanmasında önemli zorluklar yaşamaktadırlar. MILDAR, söz konusu şartlarda pilotlara üzerinde uçtukları arazinin profilini sunmaktadır. Arazi Profili Oluşturma (ARPO) modunda, MILDAR pilotların düşük görüş şartlarında emniyetli seyrüsefer yapabilmeleri için üzerinde uçulacak arazinin topolojisini, doğal ve yapay engelleri radar ekranında gösterebilmektedir. Arazi Profili Oluşturma (ARPO) özelliği, uçuş sırasında pilotun durumsal farkındalığını anlamlı seviyelerde artırmaktadır.


  • Çoklu hedef takibi
  • Arazi profili oluşturma
  • Malzemeye gömülü dalga kılavuzlu antenler
  • Düşük tespit edilme (LPI) özelliği
  • Frekans atlama
  • Düşük hacim, düşük ağırlık, düşük güç tüketimi