Kore Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri’nin Yara Savunma Simülatörü’ne Meteksan Savunma İmzası
30.03.2017
Dünya genelinde deniz kuvvetlerinin ihtiyacına yönelik geliştirdiği Yara Savunma Simülatörü ile alanında en güncel ve modern çözüme sahip olan Şirketimiz, bu simülatörün müşterileri arasına, Kore Cumhuriyeti’ni de katıyor. Kore Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri’nin Yara Savunma Simülatörü ihtiyacı için açmış olduğu ihaleyi, Inno Simulation - Meteksan Savunma ortaklığı, rakiplerini geride bırakarak kazandı. Projenin sözleşmesi 24.02.2017 tarihinde imzalandı.

 

Kurulacak sistemde, Şirketimizin simülatör çözümü referans alınacak olmakla birlikte, yerli katkı oranının en üst düzeyde gerçekleşmesi için Kore’de yerleşik Inno Simulation firması ile birlikte çalışacağız. Yara Savunma Simülatörü’nün üretimi ve alt sistemleri Meteksan Savunma desteği altında yerel imkânlarla Kore Cumhuriyeti’nde yapılacak.


İlk olarak Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için Yara Savunma Simülatörü’nü geliştiren ve teslimatını gerçekleştiren Şirketimiz, Umman Deniz Kuvvetleri’nin de açmış olduğu ihaleyi kazanmış ve sistem teslimatını başarı ile tamamlamıştı. 24.02.2017 tarihinde imzalanan sözleşme ile Meteksan Savunma’nın geliştirmiş olduğu Yara Savunma Simülatörü’nün 3’üncü kullanıcısı, Kore Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı olacak. Simülatörün teslimatının 2018 yılında yapılması planlanıyor.


Simülatör, kaza yapan veya isabet alan gemilerde oluşan yaralara müdahale edilmesi, su tahliyesi ve izolasyon faaliyetlerinin, zamanında ve eksiksiz yapılması için, gerçeğe yakın bir platformda, uluslararası ve denizcilik standartlarına uygun eğitimler verilmesini sağlayacak.


Temel seviyeden ileri seviyeye kadar her kademedeki personele çağdaş teknoloji tasarımı ile zorluk seviyesi ayarlanabilir, otomasyon kontrollü eğitim seçenekleri sunan sistem, uyarlanabilir sistem raporları ile eğitim değerlendirme, karşılaştırma ve raporlama imkânlarını da içerecek.