02.02.2016

Meteksan Savunma’da 2010 yılından beri Genel Müdürlük görevini başarıyla ifa eden Murat Erciyes 

01 Şubat 2016 itibariyle bu görevinden ayrılıyor.

 

Türk Savunma Sanayisi için çok önemli katkılarda bulunan Murat Erciyes, 2010 yılından beri sürdürdüğü Genel Müdürlüğü süresince Meteksan Savunma’nın kurumsal yapısını geliştirmiş, şirketi önemli projelerde başarılı sonuçlara ulaştırmış ve şirketin “zor işleri zamanında yapan şirket” algısının yerleşmesinde değerli katkıları olmuştur. Kendilerine bu değerli katkıları için teşekkür ederiz. Şirketimizin Genel Müdürlük görevine vekaleten, Genel Müdür Yardımcılığı görevindeki Tunç Batum getirilmiştir.

 

Bilkent Grubu olarak Meteksan Savunma’nın Türk Savunma Sanayisi için olan misyonunu aynen taşıyacağını ve sektöre olan katkılarının artarak devam edeceğini siz Sayın paydaşlarımıza saygıyla duyururuz.

 

08.01.2016
 
 

Meteksan Savunma, Deniz Kuvvetleri ile yürüttüğü projelerde daha etkin olabilmek için Teknopark Istanbul’da arge ofisi açıyor.

 

Meteksan Savunma, Deniz Kuvvetleri ihityacı olan sualtı akustik, sensör ve haberleşme sistemlerinin geliştirilmesine yönelik çeşitli projeler yürütüyor.  Ağırlıklı olarak sualtı akustik alanındaki bu projeler hakkında Genel Müdür Yardımcısı Özgür Cankara, “bu projelerde Deniz Kuvvetlerinin Istanbul’da yerleşik arge ve operasyonel birimleri ile işbiliği kaçınılmaz.  Teknopark Istanbul Ofisimiz ile kullanıcıya daha yakın olacağız.  Kısa zamanda deniz testleri için de kuracağımız altyapı, Teknopark Istanbul faaliyetlerine entegre olacak” dedi. 

 
Ankara Bilkent Cyberpark’ta yerleşik olan Meteksan Savunma’nın Genel Müdürü Murat Erciyes “Gerek projelerimizin başarısı için arge anlamında çok yetkin olan Deniz Kuvvetlerine yakın olmak, gerekse Istanbul’daki tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızı projelerin içine çekebilmek için Teknopark Istanbul’da bir arge ofisi açtık.  Teknopark Istanbul’un inovasyonu destekleyen vizyonu ile bu girişimimiz birebir örtüşmektedir” dedi.
 
Meteksan Savunma, milli gemimiz olan Milgem’in sonar sistemini, akustik başlık ve çeşitli sualtı akustik sensörler projeleri yanında radar, elektro-optik ve haberleşme sistemleri geliştiriyor.
Bu konu ile ilgili detay bilgi için