06.03.2017

Retinar Çevre Gözetleme Radarlarımız ile 7-9 Mart tarihleri arasında Ankara'da düzenlenecek ISAF Exclusive Güvenlik Fuarı'ndayız.

01.09.2016

30 Ağustos 2016 tarihli Hürriyet Gazetesi'nde yer alan haberimiz; Kritik bölge ve tesislerin güvenliği Retinar ile sağlanacak.

20.07.2016

15 Temmuz 2016 gecesi demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti birlik ve bütünlüğünü hedef alan hain bir saldırıya uğramış ancak başta yüce milletimizin ve siyasi iradenin kararlı duruşu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefli mensupları, kahraman emniyet görevlilerimiz ve medya kuruluşları bu girişimin başarıya ulaşmasını engellemiştir.

 

21.06.2016

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (Dz.K.K.lığı) ihtiyacını karşılamak üzere Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) tarafından başlatılan ve Şirketimiz yükleniciliğinde yürütülen Yangın ve Yarasavunma Eğitim Simülatörleri Projesi başarıyla tamamlandı. Kabul testleri başarı ile tamamlanan simülatörler ve bu simülatörleri barındıran tesisin resmi açılışı, Gölcük’te düzenlenen törenle 16 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirildi.

 

Törene Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, Savunma Sanayi Müsteşarlığı Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Süreyya Yiğit, Gölcük İlçe Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Harp Filosu Komutanı Tümamiral A. İskender Yıldırım, Emekli Tuğamiral Şevki Şekerefeli, Gölcük Deniz Ana Üst Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren, Dz.K.K.lığı İkmal Daire Başkanı Tuğamiral Hasan Kulaç, Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral Tezcan Kızılelma, Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Kuzey Görev Grup Komutanı Tuğamiral Ayhan Bay, Donanma Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğamiral Yalçın Payal, Dz.K.K.lığı Teknik Başkanı Tuğamiral Ömer Mesut Ak, Gölcük Tersanesi Komutanı Tuğamiral Aydın Eken, Meteksan Savunma Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Murahhas Üye Bahadır Güngenci, Meteksan Savunma Genel Müdürü Tunç Batum, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndan davetliler katıldı.

 

Yıldızlar Suüstü Eğitim Merkezi Komutanlığı bünyesinde, 3 ayrı binaya yerleşik entegre bir sistem olan Yangın ve Yarasavunma Eğitim Simülatörleri, Dz.K.K.lığı personelinin yangın ve hasar durumlarına daha hazır ve bu durumlara karşı daha donanımlı olmalarını sağlayacak eğitimlerin yüksek sadakatle ve maliyet etkin bir şekilde verilmesine olanak sağlayacak. Tesisin devreye girmesini müteakip, tesisin işletim ve bakım faaliyetleri de Meteksan Savunma tarafından yapılacak. Bu husus, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için yeni bir uygulama ve ilk olma özelliğini taşıyor. Ayrıca tesiste, Dz.K.K.lığı ile koordineli olarak yurtiçi ve yurtdışı müşterilere de eğitim verilebilecek.

 

İleri teknoloji ürünü Yangın ve Yarasavunma Eğitim Simülatörlerini ülkemize kazandırmaktan, milletimizin, Silahlı Kuvvetlerimizin hizmetine sunmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Teslim törenini gerçekleştirdiğimiz Yangın ve Yarasavunma Eğitim Simülatörleri Tesisi’nin ülkemize ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.