CRA-101 ve KRA-101 Radar AltimetrelerRadar altimetrelerimiz uçak, helikopter, İHA gibi sivil ve askeri hava araçlarının ve güdümlü füzelerin altimetre ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiştir. CRA-101 ve KRA-101 olarak adlandırdığımız Radar Altimetre’lerimiz, C bantta ve K bantta çalışacak şekilde iki farklı ürün olarak tasarlanmıştır.


CRA-101, RF ve sayısal/analog sinyal işleme kartlarından oluşan bir ana birim ile bu birime kablolar vasıtasıyla dışarıdan entegre edilen anten biriminden oluşuyor. Buna karşın KRA-101’de ana birim içerisine entegre edilmiş antenler sayesinde radar altimetre tek bir kutu olarak sunuluyor.


2500 feet irtifaya kadar hassas ölçüm yapabilen radar altimetrelerimiz, yüksek hız ve manevraya sahip platformlar için dahi ±2ft veya %2 (hangisi daha büyükse) doğrulukla sonuç verebilmekte.


Radar altimetrelerimizin kapsamlı bir Birim İçi Test (BİT) yapma yeteneği de mevcut. Oldukça düşük çıkış gücü değerine sahip olması, geniş bir frekans bandında çalışması ve irtifaya göre otomatik olarak ayarlanan güç kontrol mekanizması ile de algılanma olasılığı düşük (Low Probability of Intercept – LPI) radar grubu içerisinde. Bununla beraber takılı olacağı platformdan çekeceği ortalama güç değeri de 10W civarında olup oldukça düşük bir seviyede.


Radar Altimetre Ürün Föyü için TIKLAYINIZ